Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklotour Poděbrady

7. 7. 2013

g09-037_cyklista-1-.jpg

5.července jsme uspořádali již 5. výlet na kolech. Tentokrát jsme se vydali do lázeňského města Poděbrady navštívit krále Jiřího a osvěžit se douškem dobré Poděbradky.

Po osmé hodině ranní se 13 cyklistů vydalo na 60ti kilometrovou trasu vedoucí klidnou, rovinatou krajinou směrem na Čáslav, Nové Dvory, Kolín a odtud malebnou krajinou kolem řeky Labe, až do Poděbrad. Cestou jsme zažili milé překvapení v podobě mobilní občerstvovací stanice, kterou pro nás připravil pan Kořínek s manželkou. Příjemně osvěženi jsme za krásného, slunečného počasí, pouze s jedním malým defektem až na konci trasy, kolem jedné hodiny odpolední dorazili do cíle.

V Poděbradech na nás už čekal pan Tichý z Přibyslavic, který nám odvezl kola zpět do Kozohlod, za což mu dodatečně patří náš veliký dík.

Po úspěšné cestě jsme se v Poděbradech odměnili dobrým obědem, navštívili lázeňskou kolonádu, nakoupili drobné upomínkové předměty a vydali se vlakem zpět k domovu.

V Obecním domě v Kozohlodech jsme již měli připravené posezení s malým občerstvením, při kterém proběhlo zhodnocení výletu a plánování trasy na příští cyklistickou tour. 

sdhkozohlody.rajce.idnes.cz/5.7.2013_4._cyklovylet_do_Podebrad/